Bruggy Belgie

Známé také jako Benátky severu

Znáte film v Brugách?

Tak přesně ten mě inspiroval v roce 2017 k návštěvě Brugg v Belgii. Dokud jsem neviděl film, tak jsem ani nevěděl, že nějaké Bruggy existují.

Pravděpodobně film v Bruggách namotivoval víc takových jako jsem já, kteří by normálně do Belgie asi vůbec nejeli. A proč taky, že jo? Když směrem na jih je všechno blíž, je tam teplo, je tam moře a taky krásná města. Bruggy jsou autem zhruba stejně daleko jako třeba Řím, nebo o hodně dál než třeba Benátky. Tak proč jezdit do Brugg?

Hned vedle Saint Tropez ve Francii a Zakopanem v Polsku, patří právě Bruggy k nejhezčím městům, které jsem zatím navštívil. A to jsem už pár Evropských měst navštívil.

A proč teda vyrazit do Brugg místo třeba Říma? Pro ty co by chtěli jet do Belgie autem jako já, tak výhodou určitě je, že v Německu ani Belgii se neplatí poplatky na dálnici.

Bruggy mamce k 50. narozeninám

Rok 2017 byl celkem dobrej rok, tak jsem si řekl, že tam vezmu mamku k narozkám když už má ty kulatiny.

Před námi bylo zhruba 1500 km autem. Vzít mamku na menší dovču se zdal být jako super nápad. Jenže jsem nějak zapomněl jak ráda si mamka povídá. Takže nás čekala opravdu dlouhá cesta.

Heidelberg, Lucembursko a Ostende.

Naše návštěva Brugg nebyla jen o Bruggách. Cesta byla dlouhá a měli jsme v plánu navštívit kamarádku z dětství Zuzku. Už roky bydlí v Německu v menším městě Edenkoben. Při té příležitost jsme po cestě do Belgie navštívili ještě Heidelberg a Lucembursko.

Návštěva Ostende

Já nevím kdy byla mamka naposled na dovolené, natož u moře. To bylo snad někdy v době, když mi bylo tak 8 let. Takže když už jsme byli v Belgii, tak jsme se dohodli že se podíváme i k moři.

Ostende je přístavní město které je vzdálené asi 30 km od Brugg. Ostende má podel dlouhé písečné pláže po celé délce fajn promenádu. My tam byli mimo sezónu, takže tam byl celkově klid. V Ostende jsme strávili zhruba půl dne.

Zajímavost v Ostende. Kusttram.

Jedná se o tramvajovou síť podel celého Belgického pobřeží. Linka ma 69 km a to z ní děla nejdelší tramvajovou trať na světě. Druhá nejdelší trať pro šaliny bude pravděpodobně v Brně a to z Lišně na Prigl 🙂

Zpět do Brugg

Další dny jsme strávili ve městě. Ubytování jsme si našli přímo v centru a stálo to pár korun. Byl to menší pokoj s balkónem a luxusním výhledem a únikovou cestou, kdyby náhodou.

Neměl jsem nějak zvlášť v plánu vyhledávat památky a vidět vše co Bruggy nabízejí. Chtěl jsem si to tak nějak jenom užít aniž bych se musel za nečím hnát. Bavilo mě ochutnávat místní speciality jako jsou belgické vafle, pivo, pralinky nebo třeba hranolky.

Belgický pivo je dobrý ale dost silný, pamatuju jak jsem si chtěl dát degustaci ale po třech malých pivech jsem byl docela na šrot. Za to Belgické pralinky, to nebyl problém. Tam mě snad omezovala jen jejich cena ale to se dalo čekat.

Ubytování jsme byli hned v centru v malém hotelu Gran Kaffee de Passage. Ubytování odpovídalo cenně ale bylo to v pohodě, menší pokoj s výhledem na protější zeď. Dole byla krásná stylová kavárna.

Bruggy v noci

Stejně jako v Zakopaném a vlastně i v Benátkách si myslím, že město navodí tu správnou atmosféru až po setmění. Zase připomenu, že jsme zde byli až po sezóně, takže ani přes den nebylo ve městě přehnaně narváno ale večer bylo město úplně prázdné. Většina lidi asi přijede přes den a pak zase odjede a ti co zůstanou se asi zavřou v některé z hospůdek.

Určitě vás zajímá co v Bruggách navštívit.

Já bohužel nejsem takovej ten cestovatel za poznáním, nesepisuju články typu 23 míst které v Bruggách navštívít. Já je prostě navštívím a jdu kam mě nohy zavedou nebo místní průvodci doporučí. Nevadí mi ani jen tak bezcílně hodiny chodit po měste a jen nasávat tu atmosféru.

Je čas vydat se na cestu domů

Týden na výletě s mamkou bohatě stačil a bylo na čase se vrátit. Cesta domů měla asi 1200 km. S přesávkami na kafe a jídlo jsme ji ujeli zhruba za 16 hodin.

Související příspěvky