Vánoční focení BUDE!!!

Vánoční focení po 4 letech opět bude. Ale tentokrát nebude v Brně

Na jaře jsem avizoval, že se částečně vracím zpět k focení. Ještě jsem se ani nestihl pochlubit s výsledky jarního focení na přehradě a už se blíží půlka října a já stojím před rozhodnutím jestli bude podzimní a nebo vánoční focení. Na obě bohužel nebude čas.

Jaké focení do konce roku podniknu

vánoční focení
termín
místo
cena
galerie
podzimní focení

Vánoční focení

Vánoční focení je náročnější. Sehnat prostory, vybavit je technikou, připravit hezkou vánoční scénu. To vše vyžaduje peníze a čas. Na druhou stranu nemusíme brát ohled na počasí.

Vzhledem k tomu, že už na jaře se téměř všichni ptali i na Vánoce, tak to rozhodnutí je jasné. A proto můžu říct, že po 4 letech vánoční focení zase bude.

Velkou změnou bude místo, kde se vánoční focení bude konat. Roky jsem dělal vánoční focení ve vlastním ateliéru. Když jsem ateliér zavřel, tak jsem si pronajímal jiné prostory v Brně, kde bylo možné vánoční focení realizovat.

Bohužel sehnat letos v Brně prostory, které by odpovídaly mým představám, zajistily nějaký komfort i vám a zároveň to stálo rozumné peníze, bylo absolutně nereálné.

Mým cílem vždy bylo držet tu cenu nějak přijatelou pro zákazníky, protože si myslím, že chtít za vánoční focení 2 500kč za 5 fotek je tak trochu zlodějna.

Proto jsem pro letošní rok vánoční focení přesunul z Brna, do Hrušovan u Brna. Ve finále je to blíž než třeba z Líšně do Bystrce nebo Žabin. Cestu do Hrušovan zvládnete pohodlně i vlakem. Z hlavního nádraží trvá 16 minut a od nádraží trvá cesta zhruba 5 minut chůze.

Termín

Jak to již bývá zvykem, termíny budou o víkendech. Zatím vám neprozradím, který víkendy to budou, ale určitě o tom budu všechny včas informovat skrze email. Když mi na vás zanecháte kontakt, tak se o termínech dozvíte jako první a jako první získáte přístup k rezervačnímu systému. Tak jako vždy.

Chci se o termínech dozvědět jako první →

Hrušovany u Brna a dostupnost autem i vlakem do půl hodiny

Hrušovany u Brna jsou skvěle dostupné a to téměř komukoliv z Brna, ať už po dálnici na Vídeň nebo na Bratislavu.

Hrušovany jsou také skvěle dostupné vlakem, který jezdí každou půl hodinu a z nádraží na focení je to 5 minut chůze pěšky.

A protože v Hrušovanech zároveň bydlím, můžu nabídnout více termínů a dostupnou cenu, protože ušetřím desítky hodin času cestováním do Brna.

Já doufám, že vás Hrušovany u Brna od vánočního focení neodradí a na všechny se tady budu těšit.

Kolik bude vánoční focení stát?

Cena za focení bude stejně jako na jaře 900 kč za 5 upravených fotografií v digitální podobě

900 kč za 5 upravených fotografií. Každá další nad rámec balíčku bude za 80 kč

Podzimní focení

Co si budeme povídat, podzimní focení je na přípravu daleko snažší, ale v podstatě se nijak dramaticky neliší od toho jarního. Navíc je celkem těžké termíny plánovat dopředu, protože je těžké odhadnout, kdy je přesně ten hezkej podzim a jestli vůbec výjde počasí.

Takže co? Bude, nebude?

Nebude. Abych byl přesnej, nebude touto organizovanou formou a nebude o víkendech. Ale pokud v říjnu/listopadu bude hezké počasí a takový ten správně vybarvený podzim, určitě se nebráním podzimnímu focení individuálně.

Ale s ohledem na mé časové možnosti bude možné ho realizovat pouze v okolí Hrušovan u Brna. Takže Židlochovice, Rajhrad, Pohořelice, Bratčice, Dolní Kounice, Vranovice.

I když není vyloženě podzimní počasí, tak teď je ten správný čas, kdy slunce zapadá brzy. Aktuálně je nejlepší čas focení kolem 18-19 hodiny. Takže pokud byste chtěli ještě rodinné venkovní fotografie, tak přelom října/listopadu je ideální doba.