Détrojka musí pryč

Absolutně žádnej krok pro lidstvo ale velkej krok pro mě.

Détrojka (Nikon D3) musí do světa. Nebo jako ne, že by musela ale měla by. V poličce má sice čestné místo aby jí mohl každý kdo přijde obdivovat (nikdo ale reálně nechápe, k čemu je dobrej takhle velkej foťák). Něco mi ale říká, že je asi škoda aby tady jen tak ležela bez užitku.

Détrojka se mnou na cestách i v práci

Je velkej, je těžkej ale i přesto všude se mnou. Já nejsem velkej cestovatel. Když pominu kde jsem byl jako děcko, tak moje první dovolená u moře (jako dospělej) byla v roce 2015. To jsem tenkrát jel za četníkama do Saint-tropez.

Pamatuju si, jak jsme s kolegou Jakubem v červnu na naše narozky, propili moje poslední peníze na nájem ateliéru. Tenkrát mi řekl, že se mu doma váli D3 kterou nepoužívá a jestli ji chci půjčit. Mě ten rok čekalo pár svateb a nebudu lhát, po bídným roce 2014 jsem si zas tak moc profesně nevěřil a s větším foťákem, jsem měl takovej asi větši pocit jistoty 😀

Moje cesty s Détrojkou

v roce 2015 jsem osedlal svého starého citroena picasso a vyrazil jsem přes Švýcarsko a Itálii do Nice ve Francii a od tama dál do Saint-tropez. Spání v autě, jídlo sebou ale párádních 10 dní
březen 2016 jsem si splnil takovej sen, 3 týdny na Bali jako odměna za skvěle zvládnutej rok. Můj první let v životě.
srpen 2016 byl takovej lowcost do chorvatska. Tady jsem poznal částečně krásy Slovinska
v zimě 2016 jen takovej prodlouženej víkend ve Vysokých Tatrách. Tatry má každej rád
srpen 2017, v tom roce měla mamka 50 tak jsem ji vzal na dovolenou do Belgie, do Brugg.
srpen/září 2017 jsme vyrazili s kámošem a kámoškou do Itálie. Už ani nevím jak nás to napadlo ale poprvé jsem se seznámil s Itálii jinak než Bibione a poznal jsem Cinque terre.
říjen 2017 Vysoký Tatry
leden 2018 jsem poprvé vyrazil na lyžovačku do Alp. Konkrétně Zell am see
březen 2018 byla zase za skvěle zvládnuty Vánoce odměna v podobě 3 týdnů na Srí Lance
léto 2018 dovolená v Itálii v Cinque terre
červen 2019 jsem dostal Vysoké Tatry k narozeninám. Tatry jsou prostě srdcová záležitost
srpen 2019 dovolená v Chorvatsku
listopad 2019 jsme zase vyrazili do Polska, městečko Zakopané. Polská strana Vysokých Tater.

Za roky 2015 – 2019 tam byla celá řada cest i po České republice jako Šumava, Beskydy, Valašško, Český Švýcarsko apod. které také projela Détrojka se mnou.

Dneska používám Nikon Z6 a focení jsem částečně pověsil na hřebík. Proč? Protože jednoho dne jsme se zeptal sám sebe, co chci dělat za 5, 10 let. Odpověď nebyla, že chci fotit. Na to mě focení asi až moc baví.

Jo a víte kam jsem se podíval se Z6? No zatím vůbec nikam. Má to být jako znamení?